O nás

Vznik a poslání

V listopadu 2013 vznikl v prostorách kina Ořechovka na Praze 6 kroužek pro rodiče s dětmi do tří let s názvem Oříšek. Činnost kroužku zastřešilo v době jeho vzniku a během roku 2014 kino Ořechovka, za což velice děkujeme. Na jaře 2014 zakládají lektorky kroužku a účastnice, především matky na rodičovské dovolené, Střešovický Oříšek, zapsaný spolek.

Posláním spolku je zejména podpora rozvoje a kvality komunitního života v Praze prostřednictvím pořádání společenských, kulturních, sportovních, vzdělávacích akcí a zájmových kroužků pro rodiny s dětmi i další obyvatele Prahy. V současné době je hlavní aktivitou spolku provoz rodinného centra a organizace kroužků a pořádání jednorázových akcí pro veřejnost.

Výbor Střešovický Oříšek, z.s.

Jana Amlerová - předsedkyně

Jana Horáková

Kateřina Vickers

Podívejte se na naší Výroční zprávu 

Stálý tým 

Jana Amlerová

Jana je předsedkyní spolku, spravuje náš email, vede Oříšek, Hernu, Veverčata. Spoluorganizuje jednorázové akce.

Vystudovala jsem 2. LF UK, atestovala v oboru neurologie a obhájila doktorát na téma sociální kognice. Momentálně vyučuji na 2. LF UK, ale většinu svého času věnuji svým dvěma dětem a činnosti pro náš spolek. Na Ořechovku jsem se přistěhovala až před několika lety za svým manželem.

Jana Horáková

Jana vede Píďalky, Kaštánky a Tvořílky. Také spravuje naše finance. Spoluorganizuje jednorázové akce.

Profesí jsem sociální pracovnice a arteterapeutka. Od roku 2012 také vedu kroužky pro rodiče s dětmi. Žiji ve Střešovicích. Jsem ráda, že díky vedení aktivit ve Střešovickém Oříšku můžu se svými dětmi poznávat mnoho sympatických rodičů a dětí a těšit se z dětské fantazie. Nabízím také terapeutické poradenství pro děti a dospívající.

Alice Štěrbová

Alice spoluorganizuje jednorázové akce, pomáhá s provozem centra a pořádáním oslav.

Jsem máma dvou dětí, díky mladší dceři jsem poznala Oříšek a z návštěvnice kroužku jsem se postupně stala členkou stálého týmu Oříšku. Pracuji v agentuře ČTK na částečný úvazek. Dlouhá léta jsem vedla skautský oddíl na Petřinách a ve volném čase s dětmi jezdila na výpravy a tábory.

Kateřina Vickers

Katka vede Rytíře a princezny. Spoluorganizuje jednorázové akce.

Mým povoláním je protidrogové a rodinné poradenství. Několik let jsem žila a pracovala v německém Mnichově a na mateřskou dovolenou se vrátila do Česka. V současné době se zabývám hlavně výchovou svých holčiček a Oříškem, příležitostně tlumočím.  Na Ořechovce jsem nová, ale už mi přirostla k srdci. Ráda se zapojuji do místního dění a poznávám sousedy.

Lektorky

Ivana Čopová 

Vede cvičení pro maminky - Lupínci 

 - tč. na nejdůležitější misi - na rodičovské dovolené. Jsem povoláním lékařka se zaměřením na dětskou gastroenterologii a výživu, ráda poradím maminkám i v této oblasti. Dlouhodobě se věnuji józe, která mi i v období mateřství pomáhá zejména proti bolesti zad a k celkově lepšímu fyzickému komfortu.

Eva Čadová

Vede páteční kroužek Louskáčci 

Od mala se věnuji hudbě, hraji na klavír, kytaru, flétnu, ale ze všeho nejraději zpívám. Než se mi narodil syn, se kterým jsem na rodičovské dovolené, pracovala jsem v hudebním nakladatelství, vypomáhala s organizací kulturních akcí a ve volném čase zpívala ve dvou kapelách. Díky synovi se stále seznamuji s další a další hudební tvorbou pro děti a fascinují mě možnosti rozvoje muzikality u těch nejmenších. 

Jana Šimková

Vede Jógu pro děti a Jemnou jógu pro ženy

Jsem lektorka jógy pro děti a dospělé. Věnuji se i pilates, aromaterapii, ajurvédě a zdravému životnímu stylu. V současné době jsem v kurzu pro instruktory u České asociace dětské jógy.


Kristýna Anderová

Vede taneční kroužek Víly

Orientálnímu tanci se věnuji již 18 let. Jsem fascinována bohatstvím a množstvím stylů a podob, které orientální tanec nabízí. Jako máma dvou malých princezen se mu nyní zvládám věnovat omezeně, a tak mě možnost trávit čas tancem s dětmi a maminkami dělá radost.


Zuzana Pencová 

Vede kroužek Píďalky. 


Povoláním je zahradnice, a už od vzniku kroužku Oříšek pomáhala s jeho vedením. 

Lucie Němečková

Vede Zdravé vaření. Nyní na mateřské dovolené.

Jsem maminka malých kluků s velkou zálibou v jídle a vaření. K výživě mě před šestnácti lety přivedly zdravotní problémy, začala jsem se zajímat o souvislosti mezi nemocí, výživou, psychikou, pohybem. Stala jsem se výživovým poradcem, dělám semináře nejen pro maminky s dětmi a nabízím individuální konzultace.

Oříšek by se také neobešel bez maminek a tatínků dobrovolníků, kteří vedou herny a pomáhají s jednorázovými akcemi. 

Děkujeme za Vaše nasazení!