O nás

Vznik a poslání

V listopadu 2013 vznikl v prostorách kina Ořechovka na Praze 6 kroužek pro rodiče s dětmi do tří let s názvem Oříšek. Činnost kroužku zastřešilo v době jeho vzniku a během roku 2014 kino Ořechovka, za což velice děkujeme. Na jaře 2014 zakládají lektorky kroužku a účastnice, především matky na rodičovské dovolené, Střešovický Oříšek, zapsaný spolek.

Posláním spolku je zejména podpora rozvoje a kvality komunitního života v Praze prostřednictvím pořádání společenských, kulturních, sportovních, vzdělávacích akcí a zájmových kroužků pro rodiny s dětmi i další obyvatele Prahy. V současné době je hlavní aktivitou spolku provoz rodinného centra a organizace kroužků a pořádání jednorázových akcí pro veřejnost.


Střešovický Oříšek, z. s.  

Výbor

Jana Amlerová – předsedkyně, Jana Horáková a Alice Štěrbová.


Stálý tým 

Jana Amlerová

Jana je předsedkyní spolku, spravuje náš email, vede kroužky a spoluorganizuje jednorázové akce.

Vystudovala jsem 2. LF UK, atestovala v oboru neurologie a obhájila doktorát na téma sociální kognice. Momentálně vyučuji na 2. LF UK, ale většinu svého času věnuji svým dvěma dětem a činnosti pro náš spolek. Na Ořechovku jsem se přistěhovala až za svým mužem. 


Jana Horáková

Jana je členkou výboru, spravuje naše finance, vede kroužky a spoluorganizuje jednorázové akce.  

Profesí jsem sociální pracovnice a arteterapeutka. Od roku 2012 také vedu kroužky pro rodiče s dětmi. Žiji ve Střešovicích. Jsem ráda, že díky vedení aktivit ve Střešovickém Oříšku můžu se svými dětmi poznávat mnoho sympatických rodičů a dětí a těšit se z dětské fantazie. 


Alice Štěrbová

Alice je členkou výboru, spoluorganizuje jednorázové akce, pomáhá s pořádáním oslav.

Jsem máma dvou dětí, díky mladší dceři jsem poznala Oříšek a z návštěvnice kroužku jsem se postupně stala členkou stálého týmu Oříšku. Pracuji v agentuře ČTK na částečný úvazek. Dlouhá léta jsem vedla skautský oddíl na Petřinách a ve volném čase s dětmi jezdila na výpravy a tábory.


Lektorky

Jana Landsingerová

má na starosti online prezentaci Oříšku, vede taneční lekce.

Oborově jsem pedagožka volného času (pohyb, hudba, tvorba) a ekoložka, takže pobíhání po lese a tvoření s dítětem je ideální životní éra pro mě :) Věnuji se také modernímu tanci pro netanečníky a boření klišé "neumím tančit", v rámci Oříšku vám můžu nabídnout individuální taneční lekci.

Mimo Oříšek pracuji ve Wikimedia ČR.  

Oříšek jsem poznala jako návštěvnice kroužku i dobrovolnice/uklízečka :). Tvorbě textů, obsahu webu i sociálním sítím jsem se věnovala už od prvních studijních brigád. 


Jana Šimková

vede Jógu pro děti a Jemnou jógu pro ženy.

Jsem lektorka jógy pro děti a dospělé. Věnuji se i pilates, aromaterapii, ajurvédě a zdravému životnímu stylu. 

Jsem maminkou 5 dětí, 2 jsou už dospělé, a od 3 kluků teen věku si chodím 'odpočinout' do Oříšku. Mám ráda kulturu, obzvlášť výtvarné umění a poezii.

Dětská jóga se odvíjí skrze příběhy a hry, a je mi inspirací i pro jógu dospělou. Moje lekce jsou vedené způsobem zkoumání našich těl v pohybu a objevováním různých cest, jak dojít do pozice, rovnováhy, harmonie.  Přijďte vyzkoušet.


Blanka Bubeníková

vede kroužek Kaštánků.

Mám magisterský titul v oboru ošetřovatelství, ale teď jsem maminka třech špuntů na plný úvazek. Do Oříšku jsem začala chodit s nejstarší už v roce 2018. Postupně jsem se stále více zapojovala do chodu organizace a nyní mám na starosti hernu, úklid, podílím se na jednorázových akcích a vedu kroužky. Celé dny věnuji dětem, jsme pořád venku, chodíme na hřiště, na kroužky a jezdíme na výlety. Večery ráda trávím s knihou nebo s háčkem v ruce. 


Jana Felklová

vede kroužek Trpaslíčků.

Vystudovala jsem bezpečnostně právní studia a v posledních letech pracovala jako právník. To se změnilo s nástupem na mateřskou dovolenou, nyní jsem maminkou dvouleté holčičky na plný úvazek. Postupně pronikám do dětského světa snů a fantazie, připomínám si písničky a básničky mého dětství a učím se stále nové. Vnímám nové možnosti, které dnešní doba dětem nabízí a snažím se poskytnout dceři přirozený a zdravý vývoj s přiměřeným množstvím podnětů a postupným začleněním do dětského kolektivu. K tomu patří i návstěva Oříšku, místa s příjemnou atmosférou, milými lidmi a spoustou kreativity.

Mezi moje koníčky patří cestování a také dobrá knížka, dobrý film a jóga.


Zuzana Chvátalová

vede Lupínky.

Ve Střešovicích žiji od roku 2013. Dnes jsem maminkou dvouletého Jonáška a mateřství si náležitě užívám. Jsem vděčná, že jsem našla domov na tak krásném místě a že máme možnost setkávat se na místech, jako je právě Oříšek. Ve volném čase se věnuji projektu Zu:pet, kde jsem tvůrcem. Osm let jsem závodně dělala moderní gymnastiku. Poté jsem kombinovala pilates, jógu, cvičení s vlastní vahou, cvičení v posilovně, ropeskipping, plavání či tance. Dva roky jsem působila jako trenérka ve fitness centru.


Lucie Němečková

vede semináře zdravé výživy.

Jsem maminka dvou kluků, mám velkou zálibou ve zdravém životním stylu, jídle a vaření. K výživě mě před více než dvaceti lety přivedly zdravotní problémy, alergie a těžký atopický ekzém. Začala jsem se zajímat o souvislosti mezi nemocí, výživou, psychikou, pohybem. Stala jsem se také výživovým poradcem, dělám semináře nejen pro maminky s dětmi.

Více než dvanáct let se intenzivně věnuji poradenství k zeleným potravinám, chlorelle a mladému ječmeni. Podporuji maminky v jejich snaze o zdraví vlastních dětí, nabízím inspiraci a pomoc v orientaci na trhu potravin a potravinových doplňků.


Markéta Fojtíková

dobrovolnice

Jsem mámou dvou kluků a díky staršímu synovi jsem objevila Oříšek - přes návštěvníci kroužku jsem se postupně stala aktivním členem i lektorkou kroužků (Kaštánci).

Vystudovala jsem Iberoamerikanistiku a po škole se pohybovala v překladatelství, ve volném čase ráda tančím.

V Oříšku mě osobně nejvíc dostala samotná atmosféra místa a možnost zapojení se do sousedských akcí, díky nimž jsme se syny potkali spoustu milých a inspirativních lidí.  

Bára Fojtová

dobrovolnice

Jsem praktickou lékařkou, hudebnicí a mámou dvou úžasných dětí, Františky a Kiliána. Mým dlouholetým koníčkem je moje kapela, ve které zpívám, hraji na saxofon a příčnou flétnu. Volný čas potom věnuji své rodině, nejraději na různých výletech do přírody, ať už pěšky nebo na kole. Když zbyde nějaký ten čas, ráda relaxuji u ručních prací. Nejvíc mě baví šití a háčkování. Pro Oříšek jsem spolupořídala již dva háčkovací workshopy, kde jsme se věnovali tvorbě pro neziskovou organizaci Nedoklubko

V Oříšku dělám dobrovolnici už pár let, podílím se na chodu dětských herniček, hudebním doprovodu při Adventních průvodech či na programu Masopustního průvodu. Oříšek mi dal spoustu nových přátel a zážitků a pomohl mi si těch pár let na mateřské dovolené opravdu užít. 


Oříšek by se také neobešel bez maminek a tatínků dobrovolníků, kteří vedou herny a pomáhají s jednorázovými akcemi. 

Děkujeme za Vaše nasazení!