O nás

Vznik a poslání

V listopadu 2013 vznikl v prostorách kina Ořechovka na Praze 6 kroužek pro rodiče s dětmi do tří let s názvem Oříšek. Činnost kroužku zastřešilo v době jeho vzniku a během roku 2014 kino Ořechovka, za což velice děkujeme. Na jaře 2014 zakládají lektorky kroužku a účastnice, především matky na rodičovské dovolené, Střešovický Oříšek, zapsaný spolek.

Posláním spolku je zejména podpora rozvoje a kvality komunitního života v Praze prostřednictvím pořádání společenských, kulturních, sportovních, vzdělávacích akcí a zájmových kroužků pro rodiny s dětmi i další obyvatele Prahy. V současné době je hlavní aktivitou spolku provoz rodinného centra a organizace kroužků a pořádání jednorázových akcí pro veřejnost.

Výbor Střešovický Oříšek, z.s.

Jana Amlerová - předsedkyně

Jana Horáková

Kateřina Vickers


Podívejte se na naší druhou Výroční zprávu za rok 2017. 

Stálý tým 

Jana Amlerová

Jana je předsedkyní spolku, spravuje náš email, vede Oříšek, Hernu, Koumáky a ženské semináře Spoluorganizuje jednorázové akce.

Vystudovala jsem 2. LF UK, atestovala v oboru neurologie a obhájila doktorát na téma sociální kognice. Momentálně vyučuji na 2. LF UK, ale většinu svého času věnuji svým dvěma dětem a dobrovolnické činnosti pro náš spolek. Na Ořechovku jsem se přistěhovala až před několika lety za svým manželem.

Jana Horáková

Jana vede Tvořílky pro mladší a Louskáčky. Také spravuje naše finance. Spoluorganizuje jednorázové akce.

Profesí jsem sociální pracovnice a arteterapeutka. Na částečný úvazek pracuji v organizaci Letní dům, kde doprovázím pěstounské rodiny. Od roku 2012 také vedu kroužky pro rodiče s dětmi. Žiji ve Střešovicích. Jsem ráda, že díky vedení aktivit ve Střešovickém Oříšku můžu se svými dětmi poznávat mnoho sympatických rodičů a dětí a těšit se z dětské fanazie.

Alice Štěrbová

Alice spoluorganizuje jednorázové akce, pomáhá s provozem centra a pořádáním oslav.

Jsem máma dvou dětí, díky mladší dceři jsem poznala Oříšek a z návštěvnice kroužku jsem se postupně stala členkou stálého týmu Oříšku. Pracuji v agentuře ČTK na částečný úvazek. Dlouhá léta jsem vedla skautský oddíl na Petřinách a ve volném čase s dětmi jezdila na výpravy a tábory.

Kateřina Vickers

Katka vede hernu a zaskakuje na kroužcích. Stará se o facebook a web. Spoluorganizuje jednorázové akce.

Mým povoláním je protidrogové a rodinné poradenství. Několik let jsem žila a pracovala v německém Mnichově a na mateřskou dovolenou se vrátila do Česka. V současné době se zabývám hlavně výchovou svých holčiček a Oříškem, příležitostně tlumočím.  Na Ořechovce jsem nová, ale už mi přirostla k srdci. Ráda se zapojuji do místního dění a poznávám sousedy.

Lektorky

Lucie Němečková

Vede Zdravé vaření  s dětmi. Spoluorganizuje jednorázové akce.

Jsem maminka malého chlapečka, s velkou zálibou v jídle a vaření. K výživě mě před šestnácti lety přivedly zdravotní problémy, začala jsem se zajímat o souvislosti mezi nemocí, výživou, psychikou, pohybem. Stala jsem se výživovým poradcem, dělám semináře nejen pro maminky s dětmi a nabízím individuální konzultace kontakt: lucie_nemeckova@centrum.cz; 776746979/

Ivana Čopová 

Vede cvičení pro maminky s dětmi - Lupínci 

 - tč. na nejdůležitější misi - na rodičovské dovolené. Jinak jsem povoláním lékařka se zaměřením na dětskou gastroenterologii a výživu, proto ráda poradí maminkám i v této oblasti. Dlouhodobě se také věnuji józe, která mi i v období mateřství pomáhá zejména proti bolesti zad a k celkově lepšímu fyzickému komfortu.

Jana Šimková

Vede Jógu pro děti a Jemnou jógu pro ženy

Jsem lektorka jógy pro děti a dospělé. Věnuji se i pilates, aromaterapii, ajurvédě a zdravému životnímu stylu. V současné době jsem v kurzu pro instruktory u České asociace dětské jógy.

Zuzana Pencová 

Vede kroužek pro nejmenší Kaštánky

Povoláním je zahradnice, a už od vzniku kroužku Oříšek pomáhala s jeho vedením. 

Děkujeme za Vaše nasazení!