O nás

Vznik a poslání

V listopadu 2013 vznikl v prostorách kina Ořechovka na Praze 6 kroužek pro rodiče s dětmi do tří let s názvem Oříšek. Činnost kroužku zastřešilo v době jeho vzniku a během roku 2014 kino Ořechovka, za což velice děkujeme. Na jaře 2014 zakládají lektorky kroužku a účastnice, především matky na rodičovské dovolené, Střešovický Oříšek, zapsaný spolek.

Posláním spolku je zejména podpora rozvoje a kvality komunitního života v Praze prostřednictvím pořádání společenských, kulturních, sportovních, vzdělávacích akcí a zájmových kroužků pro rodiny s dětmi i další obyvatele Prahy. V současné době je hlavní aktivitou spolku provoz rodinného centra a organizace kroužků a pořádání jednorázových akcí pro veřejnost.


Střešovický Oříšek, z.s.  

Výbor

Jana Amlerová - předsedkyně
Jana Horáková
Alice Štěrbová


Stálý tým 

Jana Amlerová

Jana je předsedkyní spolku, spravuje náš email, vede kroužky a spoluorganizuje jednorázové akce.

Vystudovala jsem 2. LF UK, atestovala v oboru neurologie a obhájila doktorát na téma sociální kognice. Momentálně vyučuji na 2. LF UK, ale většinu svého času věnuji svým dvěma dětem a činnosti pro náš spolek. Na Ořechovku jsem se přistěhovala až za svým mužem. 


Jana Horáková

Jana vede spravuje naši propagaci a finance. Vede kroužky a spoluorganizuje jednorázové akce.  

Profesí jsem sociální pracovnice a arteterapeutka. Od roku 2012 také vedu kroužky pro rodiče s dětmi. Žiji ve Střešovicích. Jsem ráda, že díky vedení aktivit ve Střešovickém Oříšku můžu se svými dětmi poznávat mnoho sympatických rodičů a dětí a těšit se z dětské fantazie. Nabízím také terapeutické poradenství pro děti a dospívající.


Alice Štěrbová

Alice spoluorganizuje jednorázové akce, pomáhá s provozem centra a pořádáním oslav.

 

Jsem máma dvou dětí, díky mladší dceři jsem poznala Oříšek a z návštěvnice kroužku jsem se postupně stala členkou stálého týmu Oříšku. Pracuji v agentuře ČTK na částečný úvazek. Dlouhá léta jsem vedla skautský oddíl na Petřinách a ve volném čase s dětmi jezdila na výpravy a tábory.


Lektorky

Jana Šimková

vede Jógu pro děti a Jemnou jógu pro ženy.

Jsem lektorka jógy pro děti a dospělé. Věnuji se i pilates, aromaterapii, ajurvédě a zdravému životnímu stylu. 


Jana Marada 

 vede Tvořílky a večerní besedy.

Jsem maminka dvou holčiček, které mateřství změnilo životní směr. Odklonila jsem se od profese stavební inženýrky a začala se zabývat ženskými tématy, přirozenými porody a spokojeným rodičovstvím. Věnuji se přípravě svateb, křtin a dalších životních oslav. Mám ráda klidný životní styl, přírodu, cestování, jógu a život bez chemie. S dětmi ráda vyrábím a tvořím z přírodních materiálů. 


Eva Čadová

vede kroužek Louskáčci a hernu.

Od mala se věnuji hudbě, hraji na klavír, kytaru, flétnu, ale ze všeho nejraději zpívám. Než se mi narodil syn, se kterým jsem na rodičovské dovolené, pracovala jsem v hudebním nakladatelství, vypomáhala s organizací kulturních akcí a ve volném čase zpívala ve dvou kapelách. Nyní zpívám v kapele Krásy. Díky synovi se stále seznamuji s další a další hudební tvorbou pro děti a fascinují mě možnosti rozvoje muzikality u těch nejmenších. 


Klára Ludwig

vede pondělní herny, stará se o náš Instagram.

Vystudovala jsem sociální a speciální pedagogiku. Studijní pobyt v rámci programu Erasmus mi přinesl životní lásku, za kterou jsem v roce 2010 odešla do Berlína. Tam jsem pracovala jako osobní asistentka kloučka s postižením ve škole a pomáhala dětem cizinců s integrací. Po narození dcery jsme se vrátili do Prahy. S druhou dcerkou jsme pak objevily Oříšek a zamilovaly si jeho prostředí. 


Kristýna Anderová

vede taneční kroužek Víly.

Orientálnímu tanci se věnuji již 18 let. Jsem fascinována bohatstvím a množstvím stylů a podob, které orientální tanec nabízí. Jako máma dvou malých princezen se mu nyní zvládám věnovat omezeně, a tak mě možnost trávit čas tancem s dětmi a maminkami dělá radost.


Lucie Němečková

vede Zdravé vaření.

Jsem maminka malých kluků s velkou zálibou v jídle a vaření. K výživě mě před šestnácti lety přivedly zdravotní problémy, začala jsem se zajímat o souvislosti mezi nemocí, výživou, psychikou, pohybem. Stala jsem se výživovým poradcem, dělám semináře nejen pro maminky s dětmi a nabízím individuální konzultaceJana Landsingerová

má na starosti online prezentaci Oříšku.

Jsem máma na mateřské s malým dinosaurem/hasičem. Vystudovala jsem ekologii a pedagogiku volného času, takže mě to moc baví, ráda tvořím s dětmi i dospělými. (Můžete se podívat na můj projekt Volnočasení.)

Oříšek jsem poznala jako návštěvník kroužku, posléze i dobrovolnice. Tvorbě textů, obsahu webu i sociálním sítím jsem se věnovala už od prvních studijních brigád, v zaměstnáních v nezisku s jeho příjemným režimem "každý dělá vše, co umí" jsem pak čile trénovala.Oříšek by se také neobešel bez maminek a tatínků dobrovolníků, kteří vedou herny a pomáhají s jednorázovými akcemi. 

Děkujeme za Vaše nasazení!