O nás

Vznik a poslání

V listopadu 2013 vznikl v prostorách kina Ořechovka na Praze 6 kroužek pro rodiče s dětmi do tří let s názvem Oříšek. Činnost kroužku zastřešilo v době jeho vzniku a během roku 2014 kino Ořechovka, za což velice děkujeme. Na jaře 2014 zakládají lektorky kroužku a účastnice, především matky na rodičovské dovolené, Střešovický Oříšek, zapsaný spolek.

Posláním spolku je zejména podpora rozvoje a kvality komunitního života v Praze prostřednictvím pořádání společenských, kulturních, sportovních, vzdělávacích akcí a zájmových kroužků pro rodiny s dětmi i další obyvatele Prahy. V současné době je hlavní aktivitou spolku provoz rodinného centra a organizace kroužků a pořádání jednorázových akcí pro veřejnost.


Střešovický Oříšek, z. s.  

Výbor

Alice Štěrbová, Jana Horáková a Jana Amlerová – předsedkyně


Stálý tým 

Jana Amlerová

Jana je předsedkyní spolku, spravuje náš email, vede kroužky a spoluorganizuje jednorázové akce.

Vystudovala jsem 2. LF UK, atestovala v oboru neurologie a obhájila doktorát na téma sociální kognice. Momentálně vyučuji na 2. LF UK, ale většinu svého času věnuji svým dvěma dětem a činnosti pro náš spolek. Na Ořechovku jsem se přistěhovala až za svým mužem. 


Jana Horáková

Jana je členkou výboru, spravuje naše finance, vede kroužky a spoluorganizuje jednorázové akce.  

Profesí jsem sociální pracovnice a arteterapeutka. Od roku 2012 také vedu kroužky pro rodiče s dětmi. Žiji ve Střešovicích. Jsem ráda, že díky vedení aktivit ve Střešovickém Oříšku můžu se svými dětmi poznávat mnoho sympatických rodičů a dětí a těšit se z dětské fantazie. 


Alice Štěrbová

Alice je členkou výboru, spoluorganizuje jednorázové akce, pomáhá s pořádáním oslav.

Jsem máma dvou dětí, díky mladší dceři jsem poznala Oříšek a z návštěvnice kroužku jsem se postupně stala členkou stálého týmu Oříšku. Pracuji v agentuře ČTK na částečný úvazek. Dlouhá léta jsem vedla skautský oddíl na Petřinách a ve volném čase s dětmi jezdila na výpravy a tábory.


Lektorky

Jana Landsingerová

má na starosti online prezentaci Oříšku, vede taneční lekce.

Jsem máma na mateřské s malým "Petrem Panem". Oborově jsem pedagožka volného času (pohyb, hudba, tvorba) a ekoložka, takže pobíhání po lese a tvoření s dítětem je ideální životní éra pro mě :) Věnuji se také modernímu tanci pro netanečníky a boření klišé "neumím tančit", v rámci Oříšku vám můžu nabídnout individuální taneční lekci.

Mimo Oříšek pracuji ve Wikimedia ČR.  

Oříšek jsem poznala jako návštěvnice kroužku i dobrovolnice/uklízečka :). Tvorbě textů, obsahu webu i sociálním sítím jsem se věnovala už od prvních studijních brigád. 


Jana Šimková

vede Jógu pro děti a Jemnou jógu pro ženy.

Jsem lektorka jógy pro děti a dospělé. Věnuji se i pilates, aromaterapii, ajurvédě a zdravému životnímu stylu. 

Jsem maminkou 5 dětí, 2 jsou už dospělé, a od 3 kluků teen věku si chodím 'odpočinout' do Oříšku. Mám ráda kulturu, obzvlášť výtvarné umění a poezii.

Dětská jóga se odvíjí skrze příběhy a hry, a je mi inspirací i pro jógu dospělou. Moje lekce jsou vedené způsobem zkoumání našich těl v pohybu a objevováním různých cest, jak dojít do pozice, rovnováhy, harmonie.  Přijďte vyzkoušet.

Eva Čadová


Od mala se věnuji hudbě, hraji na klavír, kytaru, flétnu, ale ze všeho nejraději zpívám. Než se mi narodil syn, se kterým jsem na rodičovské dovolené, pracovala jsem v hudebním nakladatelství, vypomáhala s organizací kulturních akcí a ve volném čase zpívala ve dvou kapelách. Nyní zpívám v kapele Krásy. Díky synovi se stále seznamuji s další a další hudební tvorbou pro děti a fascinují mě možnosti rozvoje muzikality u těch nejmenších. 


Lucie Němečková

vede semináře zdravé výživy.

Jsem maminka dvou kluků, mám velkou zálibou ve zdravém životním stylu, jídle a vaření. K výživě mě před více než dvaceti lety přivedly zdravotní problémy, alergie a těžký atopický ekzém. Začala jsem se zajímat o souvislosti mezi nemocí, výživou, psychikou, pohybem. Stala jsem se také výživovým poradcem, dělám semináře nejen pro maminky s dětmi. 

Více než dvanáct let se intenzivně věnuji poradenství k zeleným potravinám, chlorelle a mladému ječmeni. Podporuji maminky v jejich snaze o zdraví vlastních dětí, nabízím inspiraci a pomoc v orientaci na trhu potravin a potravinových doplňků.


Zuzana Chvátalová

vede Lupínky.

Ve Střešovicích žiji od roku 2013. Dnes jsem maminkou dvouletého Jonáška a mateřství si náležitě užívám. Jsem vděčná, že jsem našla domov na tak krásném místě a že máme možnost setkávat se na místech, jako je právě Oříšek. Ve volném čase se věnuji projektu Zu:pet, kde jsem tvůrcem. Osm let jsem závodně dělala moderní gymnastiku. Poté jsem kombinovala pilates, jógu, cvičení s vlastní vahou, cvičení v posilovně, ropeskipping, plavání či tance. Dva roky jsem působila jako trenérka ve fitness centru.


Monika Vavřinová


Vystudovala jsem ekonomii a management na ČZU a krátce pak pracovala v mezinárodním korporátu. Posledních několik let jsem na rodičovské se svými třemi dětmi. S manželem jsme oba nadšení hráči deskových her. Naše sbírka se neustále rozrůstá, a to i o hry pro děti, které už jsou do hraní stejně zapálené jako my. Kromě hraní se věnuji i barvení miniatur.Markéta Fojtíková

vede kroužek Kaštánků. 

Jsem mámou dvou kluků a díky staršímu synovi jsem objevila Oříšek - přes návštěvníci kroužku jsem se postupně stala aktivním členem.

Vystudovala jsem Iberoamerikanistiku a po škole se pohybovala v překladatelství, ve volném čase ráda tančím.

V Oříšku mě osobně nejvíc dostala samotná atmosféra místa a možnost zapojení se do sousedských akcí, díky nimž jsme se syny potkali spoustu milých a inspirativních lidí. Moc se těším na náš kroužek Kaštanků, který povedu společně s Ivou.


Ivana Vilikusová

vede kroužek Kaštánků s Markétou.

Střešovický Oříšek je moje srdeční záležitost. Se starší dcerou jsem chodila na kroužek Oříšků a na různé akce na Macharově náměstí. Líbí se mi, že díky tomu jsem mohla ve velkoměstě zažít atmosféru sousedských akcí s lidmi z blízkého okolí. A některé písničky a básničky nás provázejí dál i s mladší dcerou. Baví mě zpěv a tanec. Mám radost, že kroužek Kaštánci se mnou vede Markéta. Máme obě blízko k přírodě a zahradničení, takže se Kaštánci postupně s příchodem jara přesunou i na přilehlou zahrádku.Jana Felklová

vede kroužek Trpaslíčků.

Vystudovala jsem bezpečnostně právní studia a v posledních letech pracovala jako právník. To se změnilo s nástupem na mateřskou dovolenou, nyní jsem maminkou dvouleté holčičky na plný úvazek. Postupně pronikám do dětského světa snů a fantazie, připomínám si písničky a básničky mého dětství a učím se stále nové. Vnímám nové možnosti, které dnešní doba dětem nabízí a snažím se poskytnout dceři přirozený a zdravý vývoj s přiměřeným množstvím podnětů a postupným začleněním do dětského kolektivu. K tomu patří i návstěva Oříšku, místa s příjemnou atmosférou, milými lidmi a spoustou kreativity.

Mezi moje koníčky patří cestování a také dobrá knížka, dobrý film a jóga.


Iveta Votočková

vede kroužek Trpaslíčků s Janou.

Vystudovala jsem VŠE v Praze a poté pracovala jako finanční analytička. Nyní mám dvouletou dceru Editku a naplno si užívám radosti i strasti mateřství. Ve volných chvílích trávíme co nejvíce času venku v přírodě, sportujeme nebo jen tak relaxujeme u pohádky či nějakého tvoření.


Oříšek by se také neobešel bez maminek a tatínků dobrovolníků, kteří vedou herny a pomáhají s jednorázovými akcemi. 

Děkujeme za Vaše nasazení!