O nás

Vznik a poslání

V listopadu 2013 vznikl v prostorách kina Ořechovka na Praze 6 kroužek pro rodiče s dětmi do tří let s názvem Oříšek. Činnost kroužku zastřešilo v době jeho vzniku a během roku 2014 kino Ořechovka, za což velice děkujeme. Na jaře 2014 zakládají lektorky kroužku a účastnice, především matky na rodičovské dovolené, Střešovický Oříšek, zapsaný spolek.

Posláním spolku je zejména podpora rozvoje a kvality komunitního života v Praze prostřednictvím pořádání společenských, kulturních, sportovních, vzdělávacích akcí a zájmových kroužků pro rodiny s dětmi i další obyvatele Prahy. V současné době je hlavní aktivitou spolku provoz rodinného centra a organizace kroužků a pořádání jednorázových akcí pro veřejnost.


Střešovický Oříšek, z.s.  

Výbor

Jana Amlerová - předsedkyně
Jana Horáková
Alice Štěrbová


Stálý tým 

Jana Amlerová

Jana je předsedkyní spolku, spravuje náš email, vede kroužky a spoluorganizuje jednorázové akce.

Vystudovala jsem 2. LF UK, atestovala v oboru neurologie a obhájila doktorát na téma sociální kognice. Momentálně vyučuji na 2. LF UK, ale většinu svého času věnuji svým dvěma dětem a činnosti pro náš spolek. Na Ořechovku jsem se přistěhovala až za svým mužem. 


Jana Horáková

Jana je členkou výboru, spravuje naše finance, vede kroužky a spoluorganizuje jednorázové akce.  

Profesí jsem sociální pracovnice a arteterapeutka. Od roku 2012 také vedu kroužky pro rodiče s dětmi. Žiji ve Střešovicích. Jsem ráda, že díky vedení aktivit ve Střešovickém Oříšku můžu se svými dětmi poznávat mnoho sympatických rodičů a dětí a těšit se z dětské fantazie. 


Alice Štěrbová

Alice je členkou výboru, spoluorganizuje jednorázové akce, pomáhá s pořádáním oslav.

Jsem máma dvou dětí, díky mladší dceři jsem poznala Oříšek a z návštěvnice kroužku jsem se postupně stala členkou stálého týmu Oříšku. Pracuji v agentuře ČTK na částečný úvazek. Dlouhá léta jsem vedla skautský oddíl na Petřinách a ve volném čase s dětmi jezdila na výpravy a tábory.


Lektorky

Jana Landsingerová

má na starosti online prezentaci Oříšku, vede taneční lekce.

Jsem máma na mateřské s malým dinosaurem/hasičem. Vystudovala jsem ekologii a pedagogiku volného času, takže mě to moc baví, ráda tvořím s dětmi i dospělými. Věnuji se modernímu tanci pro netanečníky a boření klišé v tomhle směru ("neumím tančit"), v rámci Oříšku vám můžu nabídnout individuální taneční lekci.

Oříšek jsem poznala jako návštěvník kroužku, posléze i dobrovolnice. Tvorbě textů, obsahu webu i sociálním sítím jsem se věnovala už od prvních studijních brigád, v zaměstnáních v nezisku s jeho příjemným režimem "každý dělá vše, co umí" jsem pak čile trénovala.


Jana Šimková

vede Jógu pro děti a Jemnou jógu pro ženy.

Jsem lektorka jógy pro děti a dospělé. Věnuji se i pilates, aromaterapii, ajurvédě a zdravému životnímu stylu. 


Eva Čadová

vede kroužek Louskáčci a hernu.

Od mala se věnuji hudbě, hraji na klavír, kytaru, flétnu, ale ze všeho nejraději zpívám. Než se mi narodil syn, se kterým jsem na rodičovské dovolené, pracovala jsem v hudebním nakladatelství, vypomáhala s organizací kulturních akcí a ve volném čase zpívala ve dvou kapelách. Nyní zpívám v kapele Krásy. Díky synovi se stále seznamuji s další a další hudební tvorbou pro děti a fascinují mě možnosti rozvoje muzikality u těch nejmenších. 


Lucie Němečková

vede semináře o vaření.

Jsem maminka malých kluků s velkou zálibou v jídle a vaření. K výživě mě před šestnácti lety přivedly zdravotní problémy, začala jsem se zajímat o souvislosti mezi nemocí, výživou, psychikou, pohybem. Stala jsem se výživovým poradcem.Zuzana Chvátalová

vede Lupínky.

Ve Střešovicích žiji od roku 2013. Dnes jsem maminkou dvouletého Jonáška a mateřství si náležitě užívám. Jsem vděčná, že jsem našla domov na tak krásném místě a že máme možnost setkávat se na místech, jako je právě Oříšek. Ve volném čase se věnuji projektu Zu:pet, kde jsem tvůrcem. Osm let jsem závodně dělala moderní gymnastiku. Poté jsem kombinovala pilates, jógu, cvičení s vlastní vahou, cvičení v posilovně, ropeskipping, plavání či tance. Dva roky jsem působila jako trenérka ve fitness centru.


Monika Vavřinová

vede Deskovky.

Vystudovala jsem ekonomii a management na ČZU a krátce pak pracovala v mezinárodním korporátu. Posledních několik let jsem na rodičovské se svými třemi dětmi. S manželem jsme oba nadšení hráči deskových her. Naše sbírka se neustále rozrůstá, a to i o hry pro děti, které už jsou do hraní stejně zapálené jako my. Kromě hraní se věnuji i barvení miniatur.Oříšek by se také neobešel bez maminek a tatínků dobrovolníků, kteří vedou herny a pomáhají s jednorázovými akcemi. 

Děkujeme za Vaše nasazení!