O nás

Vznik a poslání

V listopadu 2013 vznikl v prostorách kina Ořechovka na Praze 6 kroužek pro rodiče s dětmi do tří let s názvem Oříšek. Činnost kroužku zastřešilo v době jeho vzniku a během roku 2014 kino Ořechovka, za což velice děkujeme. Na jaře 2014 zakládají lektorky kroužku a účastnice, především matky na rodičovské dovolené, Střešovický Oříšek, zapsaný spolek.

Posláním spolku je zejména podpora rozvoje a kvality komunitního života v Praze prostřednictvím pořádání společenských, kulturních, sportovních, vzdělávacích akcí a zájmových kroužků pro rodiny s dětmi i další obyvatele Prahy. V současné době je hlavní aktivitou spolku provoz rodinného centra a organizace kroužků a pořádání jednorázových akcí pro veřejnost.

Výbor Střešovický Oříšek, z.s.

Jana Amlerová - předsedkyně

Jana Horáková

Alice Štěrbová

Podívejte se na naší Výroční zprávu 

Stálý tým 

Jana Amlerová

Jana je předsedkyní spolku, spravuje náš email, vede kroužky a spoluorganizuje jednorázové akce.

Vystudovala jsem 2. LF UK, atestovala v oboru neurologie a obhájila doktorát na téma sociální kognice. Momentálně vyučuji na 2. LF UK, ale většinu svého času věnuji svým dvěma dětem a činnosti pro náš spolek. Na Ořechovku jsem se přistěhovala až za svým mužem. 

Jana Horáková

Jana vede spravuje naši propagaci a finance. Vede kroužky a spoluorganizuje jednorázové akce.  

Profesí jsem sociální pracovnice a arteterapeutka. Od roku 2012 také vedu kroužky pro rodiče s dětmi. Žiji ve Střešovicích. Jsem ráda, že díky vedení aktivit ve Střešovickém Oříšku můžu se svými dětmi poznávat mnoho sympatických rodičů a dětí a těšit se z dětské fantazie. Nabízím také terapeutické poradenství pro děti a dospívající.

Alice Štěrbová

Alice spoluorganizuje jednorázové akce, pomáhá s provozem centra a pořádáním oslav.

 

Jsem máma dvou dětí, díky mladší dceři jsem poznala Oříšek a z návštěvnice kroužku jsem se postupně stala členkou stálého týmu Oříšku. Pracuji v agentuře ČTK na částečný úvazek. Dlouhá léta jsem vedla skautský oddíl na Petřinách a ve volném čase s dětmi jezdila na výpravy a tábory.

Lektorky

Jana Šimková

Vede Jógu pro děti a Jemnou jógu pro ženy

Jsem lektorka jógy pro děti a dospělé. Věnuji se i pilates, aromaterapii, ajurvédě a zdravému životnímu stylu. 

Jana Marada 

 Vede Tvořílky a večerní besedy

Jsem maminka dvou holčiček, které mateřství změnilo životní směr. Odklonila jsem se od profese stavební inženýrky a začala se zabývat ženskými tématy, přirozenými porody a spokojeným rodičovstvím. Věnuji se přípravě svateb, křtin a dalších životních oslav. Mám ráda klidný životní styl, přírodu, cestování, jógu a život bez chemie. S dětmi ráda vyrábím a tvořím z přírodních materiálů. 

Eva Čadová

Vede kroužek Louskáčci a hernu.

Od mala se věnuji hudbě, hraji na klavír, kytaru, flétnu, ale ze všeho nejraději zpívám. Než se mi narodil syn, se kterým jsem na rodičovské dovolené, pracovala jsem v hudebním nakladatelství, vypomáhala s organizací kulturních akcí a ve volném čase zpívala ve dvou kapelách. Nyní zpívám v kapele Krásy. Díky synovi se stále seznamuji s další a další hudební tvorbou pro děti a fascinují mě možnosti rozvoje muzikality u těch nejmenších. 

Klára Ludwig

Vede pondělní herny, stará se o náš Instagram.

Vystudovala jsem sociální a speciální pedagogiku. Studijní pobyt v rámci programu Erasmus mi přinesl životní lásku, za kterou jsem v roce 2010 odešla do Berlína. Tam jsem pracovala jako osobní asistentka kloučka s postižením ve škole a pomáhala dětem cizinců s integrací. Po narození dcery jsme se vrátili do Prahy. S druhou dcerkou jsme pak objevily Oříšek a zamilovaly si jeho prostředí. 

Kristýna Anderová

Vede taneční kroužek Víly

Orientálnímu tanci se věnuji již 18 let. Jsem fascinována bohatstvím a množstvím stylů a podob, které orientální tanec nabízí. Jako máma dvou malých princezen se mu nyní zvládám věnovat omezeně, a tak mě možnost trávit čas tancem s dětmi a maminkami dělá radost.


Lucie Němečková

Vede Zdravé vaření. 

Jsem maminka malých kluků s velkou zálibou v jídle a vaření. K výživě mě před šestnácti lety přivedly zdravotní problémy, začala jsem se zajímat o souvislosti mezi nemocí, výživou, psychikou, pohybem. Stala jsem se výživovým poradcem, dělám semináře nejen pro maminky s dětmi a nabízím individuální konzultace.

Oříšek by se také neobešel bez maminek a tatínků dobrovolníků, kteří vedou herny a pomáhají s jednorázovými akcemi. 

Děkujeme za Vaše nasazení!